foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Nasza szkoła jest miejscem, w którym proces nauczania - uczenia się stanowi radosne przeżycie dla uczniów i nauczycieli. Osiągamy to, stosując metody i techniki przyspieszonego uczenia, dzięki którym pomagamy każdemu dziecku rozwijać się na miarę swoich możliwości.

UWAGA!!!

ZMIANA GODZINY ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2016/2017 rozpocznie się o godz. 8.40.

Uczniów ze Skawiny oraz wszystkich chętnych zapraszamy na Mszę św.
w kościele św. App Szymona i Judy Tadeusza o godz. 8.00.

Uwaga! Rozkład dowozów nie ulega zmianie!

Rok szkolny 2017/2018 a kwestia zmiany szkoły

Wydział Edukacji i Zdrowia Urzędu Miasta i Gminy w Skawinie przypomina, iż zgodnie z nowymi przepisami oświatowymi, rodzice uczniów klas III i klas VI, mogą na własną prośbę przenieść dzieci do klas IV i VII szkół podstawowych, które powstały po przekształceniu gimnazjów. Więcej informacji poniżej.

Czytaj więcej...

Zakończenie roku szkolnego 2016/2017

Zapraszamy do zapoznania się z harmonogramem zakończenia roku szkolnego 2016/2017

 

 

 

Czytaj więcej...

Niecodzienne widowisko

19 czerwca 2017 r. w naszym gimnazjum gościła grupa rekonstrukcyjna z Galicyjskiego Towarzystwa Historycznego w Krakowie.  Uczniowie klas pierwszych mieli okazję uczestniczyć w prelekcji oraz oglądnąć stroje żołnierskie i uzbrojenie zaprezentowane przez członków grupy rekonstukcyjnej. Były to mundury żołnierzy: Błękitnej Armii gen. J. Hallera,  Brygady Podhalańskiej oraz Galicyjskiego Pułku Piechoty. 

Czytaj więcej...

Piękne słowo Jagody

Jagoda Mincberger z klasy III D zajęła 3. miejsce w  8. Gminnym Spotkaniu z Twórczością Literacką Noblistów. Uczennica pieknie recytowała wiersz Wisławy Szymborskiej Chmury oraz fragmenty Latarnika Henryka Sienkiewicza. Tegorocznej edycji konkursu przyświecało hasło " Nie istnieje ani "lepszy", ani "gorszy", bowiem każdy z nas otrzymał w darze talenty potrzebne mu, by iść własną drogą", a zapewne jednym z licznych talentów Jagody jest własnie wrażliwość na słowo mówione. Gratulujemy!